Страви з капусти - Салати з капусти

Салат із свіжої білоголовкової капусти.Салат із свіжої білоголовкової капусти.
Перший варіант.
Нашатковану капусту солять і дають постояти 25 хв. Складають у глибоку посудину, ошпарюють окропом, накривають кришкою і залишають ще на ЗО хв. Відкидають на друшляк, додають оцет, олію і цукор.
Другий варіант.
У нашатковану капусту додають сіль та цукор і видержують її у каструлі з нержавіючої сталі протягом 20 хв. Після цього подають на стіл, заправивши лимонною кислотою, олією, ріпчастою та зеленою цибулею, свіжими або солоними помідорами. Любителі гострих страв замість цукру можуть скористатися червоним меленим перцем.
* Капуста — 600 г, олія — ЗО г, оцет — 20 г; лимонна кислота, цукор, сіль.
Салат із свіжої білоголовкової капусти та помідорів.Салат із свіжої білоголовкової капусти та помідорів.
Обчищену і промиту капусту тонко шаткують і змішують з дрібно нарізаними помідорами та овочевим перцем. Сік, що виділився, зливають. Овочі перекладають у салатницю і заливають заправкою з лимонного соку, цукру та солі.
* Капуста — 500 г, свіжі помідори — 250 г, стручковий солодкий перець — 200 г; для заправки: лимон — 0,5 шт., цукор — 40 г, олія — 40 г, сіль.
Салат із свіжої білоголовкової капусти з овочевим перцем, огірками та помідорами.
Обчищену і промиту капусту шаткують, перець нарізають смужками, огірки— кубиками, помідори — кружечками. Усі продукти змішують і додають варений розсипчастий рис, дрібно посічені цибулю та зелень, гірчицю і сіль. У цей салат можна додати нарізану шинку (100 г).
* Капуста — 200 г, солодкий перець — 200 г, огірки — 100 г, помідори — 100 г, варений рис — 75 г, ріпчаста цибуля 20 г, майонез — 50 г, гірчицю, зелень, сіль.
Салат із свіжої білоголовкової капусти з овочами.
Обчищену і промиту капусту дрібно шаткують, перетирають із сіллю, змішують з нарізаними соломкою морквою, солодким перцем та ріпчастою цибулею. Вливають олію, всипають цукор і все старанно перемішують, додають помідори, нарізані кружечками, спеції, перемішують і подають, посипавши зеленню.
* Капуста — 500 г, стручковий солодкий перець — 200 г, морква — 150 г, помідори — 200 г, ріпчаста цибуля — 40 г, олія — 70 г, цу¬кор — 20 г, зелень петрушки та кропу — ЗО г, чорний мелений пе¬рець, сіль.
Салат із свіжої білоголовкової капусти та помідорів.Східний салат.
Обчищену і помиту капусту нарізають кубиками й ошпарюють окропом. У гарячу олію опускають червоний сушений перець, кладуть капусту, добавляють трохи цукру, лимонний сік і перемішують. Салату дають постояти близько 4 год, після чого подають на стіл. Завдяки незвичному приготуванню Східний салат набуває неповторного смаку і в ньому зберігаються вітаміни.
* Капуста — 600 г, олія — 50 г, сушений червоний перець — 1 стру- чок, сік з 1 лимона, цукор, сіль.
Салат із свіжої білоголовкової капусти з горіхами та часником.
Обчищену і помиту капусту крупно шаткують, заливають солоним окропом, закривають кришкою, ставлять на сильний вогонь і, як тільки вміст закипить, знімають кришку, після чого варять капусту відкритою, щоб позбутися специфічного запаху. Ядра волоського горіха разом з часником товчуть у ступці до утворення однорідної маси. Готову капусту віджимаючу у марлі, складають у салатницю з горіхово-часниковою сумішшю і розтирають до однорідного стану, додають майонез, перець та сіль і перемішують.
* Капуста — 500 г, ядра волоських горіхів — 100 г, часник — ЗО г, майонез — 50 г, чорний мелений перець, сіль.
Салат із свіжої білоголовкової капусти з яблуками.
Обчищену й помиту капусту дрібно шаткують соломкою, перетирають із сіллю, додають дрібно нарізану цибулю і на кінчику ножа лимонну кислоту. Яблука без серцевини і шкірочки нарізають пластинками, змішують з капустою, заправляють частиною сметани та цукром. Після цього салат перемішують, укладають у салатницю і заливають рештою сметани. Зверху прикрашають яблуками.
* Капуста — 500 г, яблука —. 200 г, сметана — 75 г, цукор — 50 г, ріпчаста цибуля — 40 г, лимонна кислота, сіль.
Салат з квашеної капусти з кмином.
Пошатковану капусту посипають нарізаними молодими паростками та листками кмину і заправляють олією.
* Квашена капуста — 600 г„ кмин — 5 г, олія — 40 г.
Салат з квашеної капусти з яблуками.
Перший варіант.
Пошатковану капусту змішують з нарізаними яблуками, дрібно посіченою цибулею, цукром і заправляють олією. За бажанням можна додати часник (2—3 зубки) та редиску (100 г), а замість олії використати майонез (50 г).
* Квашена капуста — 330 г, яблука —180 г, ріпчаста цибуля — 40 г, цукор — 5 г, олія — 50 г.
Другий варіант.
Пошатковану капусту без розсолу змішують з яблуками, нарізаними часточками, заправляють цукром, олією, укладають у салатницю і прикрашають зеленню та журавлиною.
* Квашена уапуста — 250 г, яблука — 150 г, цукор — 20 г, олія — 50 г, зелень петрушки та кропу — 20 г, журавлина — 25 г.
Третій варіант.
Розсіл готової капусти зливають в емальовану каструлю, додають до нього брусничну воду, гвоздику, корицю, цукор і кип'ятять. Потім охолоджують. У нашатковану капусту додають частину брусниці, перемішують, укладають у салатницю і поливають розсолом. По краях розміщують решту брусниці та мочені яблука, нарізані часточками.
* Квашена капуста — 400 г, мо¬чені яблука — 40 г, брусниці — 50 г, гвоздика, кориця, цукор.
Четвертий варіант.
Нарізану цибулю заливають капустяним розсолом, нагрівають до кипіння і охолоджують. У шатковану капусту додають цибулю, заправляють цукром, олією, перемішують і укладають у салатницю. Перед подаванням зверху розкладають солоні огірки, нарізані часточками, прикрашають журавлиною та зеленню.
* Квашена капуста — 300 г, солоні огірки — 60 г, ріпчаста цибуля — 60 г, цукор — 40 г, олія —20 г, журавлина 25 г; зелень петрушки та кропу — 20 г. і ч;;
Салат з квашеної капусти з медом.
Квашену капусту дрібно нарізають, додають яблука, потерті на тертці з великими отворами, цибулю, нарізану соломкою, та кмин. Салат заправляють олією, лимонним соком та медом і ставлять під легкий гніт на 4—5 хв, після чого подають.
* Квашена капуста — 250 г, яблу¬ка — 200 г, ріпчаста цибуля — 40 г, олія — ЗО г, лимонний сік — 35 г, мед — 50 г, кмин.
Салат з квашеної капусти з солоними або маринованими грибами.
Шатковану капусту змішують з нарізаною цибулею, солоними або маринованими грибами, нарізаними часточками, корицею, гвоздикою, олією та цукром. Перед подаванням посипають зеленню.
* Квашена капуста — 500 г, солоні або мариновані гриби — 150 г, ріпчаста цибуля — 40 г, олія — ЗО г, цукор — 50 г, кориця, гвоздика, зелень петрушки та кропу.
Вінегрет овочевий.
Картоплю, буряки та моркву варять, охолоджують і нарізають кубиками. Буряки окремо заправляють олією, щоб вони не забарвили інші овочі. Квашену капусту і підготовлені овочі змішують, поливають салатною заправкою і в разі потреби підсолюють. Вінегрет кладуть у салатницю або на блюдо, прикрашають зеленню і скибочками варених овочів. Квашену капусту можна замінити солоними грибами, а солоні огірки — яблуками та маринованими сливами.
* Квашена капуста — 40 г, картопля — 50 г, буряки — 50 г, морква — 20 г, солоні огірки — ЗО г, ріпчаста цибуля — 40 г або зелень цибулі — 40 г, салатна заправка — ЗО г, зелень петрушки та кропу — 20 г, сіль.
Салат Фантазія.
Помиту цвітну капусту варять, розбирають на дрібні суцвіття і змішують з на¬тертими на тертці з дрібними отво¬рами вареними морквою та картоплею, свіжим огірком, додають ріпчасту або зелену цибулю.
зелень петрушки та кропу. Заправляють соусом або майонезом. Готовий салат викладають на блюдо. Прикрашають суцвіттями цвітної капусти, кружечками помідорів, солоних або свіжих огірків і поливають лимонним соком. Такий салат можна використати як начинку для помідорів та червоного солодкого перцю. Подають його з вареною картоплею, зеленню петрушки або соусом бешамель.
* Цвітна капуста — 250 г, морква — ЮО г, картопля — 100 г, свіжі або солоні огірки — 100 г, ріпчаста або зелена цибуля — 50 г, майонез — 150 г, помідори — 75 г, лимонний сік — 20 г, варена картопля.
Салат з цвітної капусти з редискою та лимоном.
Цвітну капусту варять в киплячій підсоленій воді, охолоджують і розбирають на суцвіття. Редиску нарізають часточками. Підготовлені овочі кладуть у салатницю. Готують заправку з олії, лимонного соку, дрібно нарізаної зелені цибулі, цукру, перцю та солі. Салат поливають заправкою і прикрашають зеленню.
* Цвітна капуста — 400 г, редиска 350 г, лимон — 1 шт., олія —50
г, зелень цибулі та петрушки — 20 г, цукор, перець, сіль.
Салат з цвітної капусти з помідорами та огірками.
Помиті помідори та свіжі огірки нарізають тоненькими скибочками, а листки зеленого салату — частинами. До них додають суцвіття готової цвітної капусти, зелений консервований горошок і заправляють сметаною, змішаною з половиною норми майонезу, сіллю, цукром та перцем. Прикрашають листками зеленого салату, зеленню цибулі та іншими овочами і рештою майонезу. Посипають зеленню.
* Цвітна капуста — 60 г, помідори — 60 г, огірки — 60 г, зелений салат — 20 г, зелений консервований горошок — 20 г, сметана — ЗО г, майонез — ЗО г, зелень цибулі, 30 г, цукор, чорний мелений перець, зелень, сіль.
Салат з цвітної капусти «їжачки».
Помиту цвітну капусту варять у воді з оцтом до готовності, відкидають на друшлях і викладають на блюдо. Огірки, моркву та буряки нарізають тоненькою соломкою і рівномірно нашпиговують ними капусту. Поливають майонезом, прикрашають вареними круто яйцями, кружечками огірків, зеленим салатом, поливають лимонним соком.
* Цвітна капуста — 500 г, оцет — 30 г, свіжі або солоні огірки — 120 г, сира або варена морква — 75 г, варені буряки — 100 г, майонез — 50 г, яйця — 60 г, зелений салат — ЗО г, сік 1 лимона, сіль.
Салат з цвітної капусти з морквою та яблуками.
Помиту цвітну капусту варять, ділять на суцвіття, варену моркву дрібно нарізають, яблука нарізають кружечками. Продукти змішують, заливають заправкою із сметани, олії, лимонного соку з цукром, перцем та сіллю і добре перемішують.
* Цвітна капуста — 800 г, морква — 500 г, яблука — 250 г, сметана — 500 г, олія — 50 г, сік 1 лимона, цукор, чорний мелений перець, сіль.
Салат з цвітної капусти з овочами та ягодами.
Помиті свіжі помідори, огірки та яблука нарізають тоненькими скибочками. Листки зеленого салату ріжуть на дві-три частини. Усе перемішують, додають суцвіття вареної цвітної капусти, виноград або спілий аґрус, вишні без кісточок. Заправляють сметанним соусом і посипають зеленню.
* Цвітна капуста — 120 г, помідори — 120 г, огірки — 120 г, виноград або агрус — 60 г, вишні — 60 г, сметанний соус — 120 г, зелень петрушки та кропу — 35 г.
Салат з брюссельської капусти з буряками та зеленню.
Помиту капусту шаткують, змішують з дрібно нарізаною цибулею, зеленню кропу, петрушки та селери, солять, заправляють майонезом. Усе перемішують і прикрашають буряками.
* Брюссельська капуста — 300 г, ріпчаста цибуля — 80 г, буряки — 100 г, зелень кропу, петрушки та селери — 60 г, майонез — 100 г, сіль.
Салат з брюссельської капусти з морквою та зеленим горошком.
Головочки брюссельської капусти миють, нарізають соломкою. Моркву труть на тертці з великими отворами, додають горошок. Усе змішують, додають перець, кмин, сіль, перемішують і викладають в салатницю, поливають майонезом і прикрашають зеленню.
* Брюссельська капуста — 400 г, морква — 100 г, консервований зелений горошок — 50 г, майонез — 120 г, зелень петрушки та кропу — ЗО г, перець, кмин, сіль.
Салат з брюссельської капусти під маринадом.
Чисті головочки брюссельської капусти тушкують у невеликій кількості води і відкидають на друшляк. Коли вода стече, заправляють маринадом, приготовленим з тертого хріну, дрібно посіченої цибулі, олії, лимонного соку та потовченої зелені, солять і перемішують.
* Брюссельська капуста — 500 г, хрін — 40 г, ріпчаста цибуля — 40 г, олія — ЗО г, лимонний сік — 10 г, зелень цибулі — ЗО г, зелень петрушки — 15 г, сіль.
Салат із савойської капусти з яблуками та часником.
Обчищену і помиту капусту нарізають соломкою, яблука — скибочками і змішують, додавши товчений часник. Поливають майонезом і посипають посіченою зеленню.
* Савойська капуста — 500 г, яблука — 300 г, часник — 3—5 зубків, майонез —100 г, зелень петрушки та кропу — 35 г.
Салат з червоноголовкової капусти з соком.
Обчищену і помиту червоноголовкову капусту дрібно шаткують, перетирають до м'якого стану, додають нарізану цибулю, яблука, лимонний або фруктовий сік або оцет і рослинну олію. Додають лимонну цедру, цукор, мед, зелень. Старанно перемішують і викладають у салатницю. Зверху посипають зеленню.
* Червоноголовкова капуста — 500 г, ріпчаста цибуля — 40 г, яблука —180 г, лимонний або фруктовий сік — 100 г або оцет — 45 г, олія — 50 г, лимонна цедра — 10 г, цукор — 25 г, мед — ЗО г, зелень петрушки та кропу — 35 г.
Салат з кольрабі з редискою та морквою.
Обчищену і помиту кольрабі труть на тертці з великими отворами, змішують з редискою, нарізаною кружечками, дрібно натертою морквою та білками двох круто зварених яєць, нарізаних кубиками. Жовтки протирають, вливають олію та кисле молоко, добавляють м'яту, зелень цибулі та петрушки, сіль. Усе старанно перемішують, укладають на блюдо і прикрашають зеленню.
* Кольрабі — 200 г, редиска — 100 г, морква - 100 г, яйця — 2 шт., олія — 15 г, кисле молоко — 20 г, м'ята —10 г, зелень цибулі—-20 г, зелень петрушки — 25 г, сіль.

Последнее изменение Вторник, 04 декабря 2012 13:14
Владимир Заниздра

Основатель сайта Baker-Group.net. Более 25-ти лет опыта в кондитерском производстве. Более 20-ти лет опыта управления. Опыт в организации и проектирования производства с нуля. Сайт: baker-group.net/contacts.html Эл. почта Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Оставить комментарий

Календарь

« Июнь 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Рекомендуемые материалы