Рубрики
Полезная информация

Як вибрати найкорисніше рослинне масло

Уявіть собі: ви прийшли в магазин за рослинним маслом. На полиці стоїть безліч баночок, і кожна заманює нас то яскравою етикеткою, то красивою назвою, то привабливим рекламним слоганом. Виробники часто пишуть на етикетках різні приваблюють клієнтів слова, наприклад, «Без ГМО», «Збагачене вітамінами», «Без штучних барвників».

Уявіть собі: ви прийшли в магазин за рослинним маслом. На полиці стоїть безліч баночок, і кожна заманює нас то яскравою етикеткою, то красивою назвою, то привабливим рекламним слоганом. Виробники часто пишуть на етикетках різні приваблюють клієнтів слова, наприклад, «Без ГМО», «Збагачене вітамінами», «Без штучних барвників». Але чи так допомагають ці написи вибрати дійсно якісний і корисний продукт? Давайте розберемося в популярних красивих словах на етикетках натуральних олій і розкриємо всі хитрощі маркетологів, які ті використовують, щоб залучити клієнтів саме до своєї продукції. А також дізнаємося, якими властивостями повинна володіти дійсно якісне рослинне масло.

Хитрість №1. Рафінована рослинна олія

«Рафінована» асоціюється з чимось вишуканим і витонченим високого класу. Але у випадку з рослинним маслом у цього слова швидше негативний відтінок — зовсім як з борошном. Рафінованим масло стає після того, як його піддають фізико-хімічній обробці, щоб освітлити і продовжити термін зберігання.

Для виробника виходить дешевше і простіше, але таке масло вкрай збіднене корисними речовинами, в тому числі вітамінами. Це помітно знижує його поживну цінність.

Переконайтеся, що на етикетці значиться «нерафінована олія» і «першого холодного віджиму» (або «пресове»). Це масло найкорисніше, будь то оливкова, соняшникова, лляна або масло волоських горіхів. Його тільки віджали і профільтрували, зберігши всі корисні речовини. На етикетці нерафінованої соняшникової олії зазвичай ще ставлять «для салатів / салатну». Але на ньому спокійно можна пасерувати, тушкувати і злегка обсмажувати їжу — диміти і пінитися не буде.

Так що красиві слова «Рафінована олія» на упаковці ще не є свідченням відмінної якості.

Хитрість № 2. Рідкісне і дороге масло

Якщо вказати на упаковці, що цей продукт ексклюзивний (дорогий, рідкісний, особливий …), на нього буде більший попит. Це чергова хитрість маркетологів.

Найчастіше фальсифікують дорогі масла, наприклад, оливкова, рідкісні кедрове, амарантове, з виноградних кісточок. Як правило, розбавляють більш дешевим рапсовою, соєвим, соняшниковою олією.

Є компанії, розбавляють нерафінована дороге масло дешевим рослинним. На етикетці вони вказують назву, яка приваблює покупця, дозволяючи отримувати надприбутки. Покупець же не отримує заявлених на етикетці цілющих властивостей масла.

Не полінуйтеся зв’язатися з компанією, у якої збираєтеся придбати рідкісне дороге масло, і уточнити деталі: самі вони його виробляють? Звідки надходить сировина? Як давно вони на ринку?

Низька ціна рідкісного масла в супермаркеті, звичайно, повинна насторожити. Інші вірні ознаки — смак і запах. У справжнього масла відчуваєш і те і інше, у розбавленого — ні.

Хитрість № 3. Масло без консервантів та барвників

Навіть якщо такий напис на упаковці не значиться, в маслі барвників та консервантів все одно немає. Але це не заслуга виробника. Рослинна олія добре тим, що в нього складно додати який-небудь штучний барвник або консервант. Більшість їх водорозчинні, і з маслом просто-напросто не змішуються. З цієї ж причини в олії, на відміну від майонезу або кетчупу, не живуть мікроби. Тому потреби в консерванти знову-таки немає.

Єдине, що з маслом може трапитися поганого, — окислення. При неправильному зберіганні жири окислюються з виділенням токсичних речовин. Щоб підстрахуватися, купуйте масло в пляшці темного скла (особливо це стосується оливкового, розторопші, гірчичного, гарбузового, кунжутного, лляного масел, які швидко псуються на світлі) і зберігайте в прохолодному темному місці.

Що б не обіцяв виробник на етикетці, нерафінована (холодного віджиму) масло краще використовувати протягом двох місяців, рафінована — чотирьох.

Хитрість № 4. Масло містить вітаміни

На одній пляшці мені зустрівся оборот «Містить природне кількість вітаміну Е». Під неприродним кількістю, мабуть, малася на увазі продукція конкурентів, в якій з вітаміном Е нездоровий перебір.

Максимум природних вітамінів і мікроелементів міститься тільки в нерафінованій олії холодного віджиму. В рафінованій олії перераховані на упаковці вітаміни — синтетичного походження. Ними збагачують вже очищене від домішок масло.

Хитрість № 5. Натуральне рослинне масло

«Отримано екологічно безпечним способом», «підвищеної екологічної чистоти», «пройшло органік-контроль», «натуральне» — всі ці вирази в реальності ні про що не говорять. У нашій країні робити такі заяви на упаковці закон дозволяє кому завгодно.

А ось фраза «Технічний регламент на олієжирову продукцію» доводять, що продукт пройшов процедуру сертифікації і відповідає стандартам безпеки і якості, у тому числі за змістом пестицидів, важких металів та іншим екопоказателям.

Хитрість № 6. Без ГМО

У рослинне масло генно-модифіковані компоненти можуть потрапити з вихідної сировини — сої, кукурудзи, ріпаку. Тому цей продукт тестують на наявність ГМО. Проблема в тому, що визначити наявність ГМО-компонентів у рафінованій рослинній олії сучасними лабораторними методами неможливо.

Аналіз робиться по ДНК, а в рафінованій олії виділити ДНК неможливо. У разі нерафінованої олії такий тест має більше сенсу, в ньому ДНК збережена. Але перевіряють всього 5-6 суворо обумовлених ДНК-ділянок. Якщо виробник модифікує нову ділянку ДНК, який не входить в офіційний список, аналіз нічого не покаже. Тим не менш, за словами експерта, велика частина рослинного масла на нашому ринку — не ГМО.

Хитрість № 7. Масло не містить холестерин

Найпопулярніша з найкрасивіших нісенітниць. У будь-якому рослинному продукті холестерин не водиться за визначенням, тому спеціально згадувати про це на маслі немає ніякої необхідності, окрім рекламної.

Як і чому потрібно використовувати весь лимон без відходів? > |

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.