Рубрики
Публикации

Порядок выдачи разрешения на начало работ.

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

                                     

                                                        постановою Кабінету Міністрів України

                                                                  від 14 лютого 2001 р. № 150

 

 

 

 

                                        П О Р Я Д О К

 

         видачі  органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень

 

 

 

1. Цей Порядок регулює видачу органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи новостворених підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, житлових та інших об’єктів, впровадження нових технологій, передачу у виробництво зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, оренду будь-яких приміщень (далі — дозвіл).

Дія цього Порядку поширюється на підприємства, установи, організації незалежно від форми власності (далі — підприємства) та громадян.

 

2. Дозвіл видається центральним, територіальним та місцевим органом державного пожежного нагляду безоплатно.

    Центральний орган державного пожежного нагляду видає дозвіл на початок роботи особливо важливих пожежонебезпечних підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих особливо важливих виробничих, житлових та інших об’єктів, перелік яких визначається Головним державним інспектором України з пожежного нагляду.

    Переліки підприємств, об’єктів та приміщень, на початок роботи яких дозволи видаються територіальними та місцевими органами державного пожежного нагляду, визначаються відповідно  головним державним інспектором з пожежного нагляду Автономної Республіки Крим, області, мм.

Києва та Севастополя.

    Зазначені переліки оприлюднюються в центральних та місцевих засобах масової інформації.

 

               3. Для одержання дозволу власник (орендар) подає до відповідного

органу державного пожежного нагляду заяву встановленого зразка, матеріали оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення, а для одержання дозволу на оренду приміщень – також копію договору оренди.    

Орган державного пожежного нагляду реєструє зазначені документи у  спеціальному журналі, який ведеться за формою, що затверджується МВС.

 

4. Підставою для видачі дозволу є висновок, що оформляється за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення, що проводиться органом державного пожежного нагляду або іншою юридичною (фізичною) особою, яка одержала ліцензію на проведення такої оцінки (експертизи).

 

5. Орган державного пожежного нагляду протягом п’яти робочих днів з дня подання заявником зазначених у пункті 3 цього Порядку документів приймає рішення про видачу дозволу за встановленим зразком або про відмову у його видачі у разі виявлення фактів порушення правил пожежної безпеки, що може призвести до виникнення пожежі або перешкод при її гасінні та евакуації людей. Копія обґрунтованого рішення про відмову у видачі дозволу надсилається заявникові.

 

          6. За відсутності фактів порушення правил пожежної безпеки дозвіл видається без обмеження терміну його дії.

     За наявності окремих фактів порушення правил пожежної безпеки (крім зазначених у пункті 5 цього Порядку) у дозволі зазначаються термін його дії та умови забезпечення пожежної безпеки. Після своєчасного виконання цих умов термін дії дозволу продовжується на підставі заяви власника (орендаря).              У разі невиконання зазначених умов орган, який видав дозвіл, або вищестоящий орган державного пожежного нагляду має право його скасувати.

 

           7. Власник (орендар) може оскаржити рішення про відмову у видачі дозволу або його скасування до вищестоящого органу державного пожежного нагляду або арбітражного суду (суду).

 

                8. За початок роботи новоствореного підприємства, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, житлових та інших об’єктів, впровадження нових технологій, передачу у виробництво зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, оренду будь-яких приміщень без дозволу органу державного пожежного нагляду власник (орендар) несе відповідальність згідно із законодавством.

 

               9. За збитки, яких зазнали юридичні чи фізичні особи внаслідок обґрунтованої відмови у видачі дозволу або його скасування, органи державного пожежного нагляду відповідальності не несуть. 

 

             10. Виданий органом державного пожежного нагляду дозвіл є однією з підстав для видачі відповідного дозволу органом Держнаглядохоронпраці.

 

              11. У разі прийняття в експлуатацію нових і реконструйованих об’єктів державною комісією, утвореною в установленому порядку, дозвіл не оформлюється.

 

              12. Погодження в установленому порядку з органами державного пожежного нагляду нормативно-технічної документації на нові технології та зразки нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції є одночасно дозволом на їх практичне впровадження чи передачу у виробництво.

 

              13. Проведення органами державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення прирівнюється до планового пожежно-технічного обстеження (перевірки), яке здійснюється органами державного пожежного нагляду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.