Рубрики
Страви із фруктів та овочів

Суфле із фруктів

СУФЛЕ
Яблучне суфлеСуфле — смачні й поживні страви, добра їжа для дітей, літніх людей та хворих. Щоб суфле було високої якості, збиті на густу піну білки треба старанно змішувати з рештою продуктів. Суфле випікають у відкритих, добре змащених маслом і обсипаних сухарями блюдах та формах у духовках при температурі 200— 250 °С протягом 10—15 хв безпосередньо перед подаванням. Звичайно суфле подають гарячими, щоб вони не змінили свого зовнішнього вигляду. Правильно підготовлені суфле у процесі випікання збільшуються в об’ємі в 2—2,5 раза.
Готові суфле посипають цукровою пудрою. Подають з холодним кип’яченим молоком або вершками.
Яблучне суфле.
Яблука миють холодною водою, розрізають на чотири частини, видаляють серцевину, укладають на лист або в сотейник, трохи змочують водою і запікають у духовці до готовності. Готові яблука охолоджують і протирають крізь сито. В утворене пюре додають цукор і, перемішуючи, проварюють до загусання. Цю суміш, не охолоджуючи, вводять у збиті білки, інтенсивно перемішуючи. Випікають суфле в духовці. Подають з холодним кип’яченим молоком або вершками.
* Білки — 300 г, цукор — 140 г, цукрова пудра — 20 г, яблука — 200 г, вершкове масло — 40 г, молоко або вершки — 600 г.
Ягідне суфле.
Підготовлені ягоди протирають крізь сито. В утворене пюре додають цукор і уварюють доти, поки пюре не почне добре триматися на копистці. Приготовлену суміш з’єднують із збитими білками і добре розмішують. Масу викладають на порційне металеве блюдо, змащене маслом, і випікають. Подають з холодним кип’яченим молоком або вершками.
* Білки — 300 г, садові суниці або малина — 200 г, цукор — 140 г, цукрова пудра — 20 г, вершкове масло — 8 г, молоко або вершки — 600 г.
Суфле з абрикосів або слив.
Абрикоси або сливи миють у холодній воді і видаляють з них кісточки. Підготовлені плоди кладуть у каструлю, додають воду і припускають до готовності, після чого охолоджують і протирають крізь сито. В утворене пюре додають цукор і варять до загусання. Приготовлену масу з’єднують із збитими білками і добре розмішують. Викладають порціями на металеві блюда, змащені маслом, і випікають. Подають з молоком, посипавши суфле цукровою пудрою.
* Білки — 300 г, цукор — 140 г, абрикоси або сливи — 240 г, вершкове масло — 8 г, цукрова пудра — 20 г, молоко або верш¬ки — 600 г.
Суфле з чорносливу.
Чорнослив добре миють, заливають холодною водою так, щоб вона його тільки вкрила, і варять при слабкому кипінні до готовності під кришкою. Із звареного чорносливу видаляють кісточки і протирають його крізь сито. В утворене пюре додають цукор і, перемішуючи, варять до загусання. Приготовлену суміш, не охолоджуючи, з’єднують із збитими білками, інтенсивно перемішуючи, після чого випікають. Подають з молоком, посипавши суфле цукровою пудрою.
* Білки — 300 г, вершкове мас¬ло — 8 г, чорнослив — 240 г, цу¬кор — 140 г, цукрова пудра — 20 г, молоко або вершки — 600 г.
Суфле з каштанів.
Обчищені каштани ошпарюють окропом, знімають шкірочку і нарізають тоненькими часточками, після чого заливають гарячого водою і варять у закритій посудині до розм’якшення. Готові каштани гарячими швидко протирають крізь сито.
Жовтки розтирають з цукром, змішують з вершковим маслом, лимонною цедрою і підготовленим пюре з каштанів, а потім обережно з’єднують із збитими білками і випікають. Подають з молоком або вершками, посипавши суфле цукровою пудрою.
* Яйця — 296 г, вершкове масло — 50 г, цукор — 140 г, каштани — 200 є, цукрова пудра — 20 г, молоко або вершки — 600 г.
Суфле з горіхів.
Ядра горіхів подрібнюють і ділять на дві частини. Одну змішують з розтертими жовтками, цукром та цедрою, а другу — із збитими білками, борошном та ваніліном. Обидві частини з’єднують і утворену масу виливають у змащену маслом і посилану борошном форму і випікають близько ЗО хв. Подають суфле з кремові з горіхів, який готують так. Молоко кип’ятять з цукром. Жовтки розтирають з порошком ваніліну і розтертими на борошно ядрами горіхів. Утворену суміш поступово вливають у молоко і перемішують до загусання, після чого випікають.
* Ядра горіхів — 200 г, цукор — 100 г, яйця — 5 шт., ванілін — 1 г, вершкове масло — 50 г, цедра — 2 г, борошно — 25 г; для крему: молоко — 250 г, жовтки — 2 шт., ванілін — 1г, цукор — 100 г, ядра горіхів — 100 г.
Суфле асорті.
Жовтки розтирають з частиною цукру, масла, ваніліном та манними крупами, додають збиті білки і добре перемішують. У змащену маслом і обсипану борошном форму викладають половину суміші і запікають протягом 5 хв. Потім зверху укладають нарізані свіжі груші, вишні, садові суниці, абрикоси, змішані і посилані цукром та сухарями. Зверху на фрукти кладуть другу частину суміші, заливають коньяком і випікають. Перед подаванням посипають цукровою пудрою, ароматизованою ваніліном.
* Груші — 140 г, смородина 140 г, абрикоси —140 г, садові суниці — 140 г, вишні — 140 г, цукрова пудра — 150 г, сухарі — 50 г, ванілін—1г, вершкове масло — 100 г, яйця — 5 шт., манні крупи — 200 г, коньяк — 50 г.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.