Рубрики
Страви із фруктів та овочів

Вироби з бездріжджового тіста.

Пиріг з червоними порічками.
Готують тісто з борошна, цукру, масла, мелених горіхів, лимонного сопу, лимонної цедри та жовтків. Добре вимісивши, тісто кладуть на невеликий лист і випікають до наиівготовності, після чого, ВИЙНЯВШИ з духовки, кладуть зверху начинку і випікають при середній температурі 180—200 С до готовності. Коли пиріг охолоне, його нарізають ромбиками, квадратиками або прямокутниками.1366390909 005
Для приготування начинки білки збивають з цукром на густу піну, а потім додають порічки і все перемішують.
* Борошно — 140 г, цукор — 90 г, вершкове масло — 140 г, ядра волоських горіхів — 70 г, лимонний сік — 0,5 лимона, терта цедра — 0,5 лимона, жовтки — 2 шт.; для начинки, білки
4 шт, цукор — 80 г, червоні порічки — 50 г.
Стійкі ріжки з фруктовим повидлом.
З борошна, маргарину, цукрової пудри, яєць, солі, тертої лимонної цедри, соди та сметани замішують тісто. Розкачують його в тонкий пласт і вирізають формочками овальні коржики. На коржики кладуть повидло, формують ріжки і випікають їх при середній температурі. Готові гарячі ріжки обкачують у ванільному цукрі. Такі ріжки зберігаються свіжими протягом кількох днів.
* Борошно — 500 г, маргарин — 200 г, яйця — 1 шт., сода — 5 г, цукрова пудра — 80 г, терта цедра — 0,5 лимона, сметана — 200 г, ванільний цукор — 1 пачка, сіль; для начинки: будь-яке фруктове повидло.
Здобний фруктовий пиріг.
З борошна, молока, смальцю, цукру, яєць, солі та соди замішують тісто. Добре вимісивши, його кладуть на змащений маслом та обсипаний борошном лист, зверху розкладають фрукти і посипають їх цукром. Випікають при температурі 200°С. Готовий пиріг розрізають на довгасті скибочки та квадратики.
Для начинки беруть яблука або груші, обчищають їх і нарізають пластинками.
* Борошно — 300 г, молоко — 200 г, смалець — 120 г, цукор — 250 г, сода —12 г, сіль; для начинки: яблука або груші — 500 г.
Горіхово-яблучний пиріг.
З борошна, смальто, соди, цукру, мелених горіхів, ванільного цукру та яєць замішують тісто середньої густоти. Четверту частину його, залишають для зовнішнього оформлення пирога, а решту кладуть на змащений маслом лист, розрівнюють і зверху укладають потерті на тертці з великими отворами яблука і посипають їх цукровою пудрою та корицею. Із залишеної частини тіста роблять тоненькі джгутики і укладають їх на начинку на відстані 3—4 см один від одного. Випікають пиріг у гарячій духовці до утворення рум’яної кірочки.
* Борошно — 220 г, смалець — 150 г, сода — 12 г, цукор — 200 г, ядра лісових горіхів — 100 г, яйця — 2 шт., ванільний цукор — 0,5 пачки; для начинки: яблука солодких сортів— 1000 г, цукор — 80 г, кориця — 30 г, цукрова пудра — 10 г.
Святковий горіховий пиріг.
З борошна, вершкового масла, жовтків, сметани, солі та цукру замішують тісто середньої густоти. Половину його кладуть на лист і покривають шаром горіхової начинки, а зверху кладуть другу половину гіста. Випікають у гарячій печі (духовці). Готовий пиріг ще гарячим посипають ванільним цукром і розрізають на тоненькі скибочки. На стіл подають теплим.
Для приготування начинки жовтки розтирають з ванільним цукром до утворення піни, потім додають терту лимонну цедру, мелені ядра горіхів та піну з білків і обережно перемішують.
* Борошно — 300 г, вершкове масло — 200 г, жовток — 1 шт., сметана — 300 г, цукор — 50 г; для начинки: яйця — 6 шт.,ванільний цукор — 60 г, терта цедра — 0,5 лимона, ядра волоських горіхів — 150 г.
Горіхово-фруктовий пиріг.
Білки збивають і розтирають з меленими ядрами горіхів та цукром до утворення однорідної маси. З борошна, маргарину, жовтків, соди, солі, соку та тертої цедри з цукровою пудрою замішують тісто. Добре вимісивши, його викладають на лист, обмазують Повидлом (сливовим, вишневим, абрикосовим або яблучним), а зверху кладуть збиті білки з горіхами. Випікають при середній температурі і80—200°С і ще теплим розрізають на куски.
* Борошно — 500 г, маргарин — 200 г, жовтки — 3 шт., сода — 12 г, сік та терта цедра — 0,5 лимона, цукрова пудра — 40 г, сіль; для начинки: фруктове повидло — 800 г, білки — 8 шт., ядра волоських горіхів—200 г, цукор — 200 г.
Пиріг з маком.
Замішують тісто середньої густоти, залишають невелику частину його для оформлення поверхні пирога, а решту кладуть на змащений маслом та обсипаний борошном лист, покривають начинкою, розкладають на ній у вигляді сітки джгутики із залишеного тіста і обмазують їх жовтком. Випікають при помірній температурі, після чого нарізають різними фігурами.
Для приготування начинки мелений мак проварюють у солодкому молоці, додають вершкове масло, лимонний сік та терту цедру. Охолодивши, змішують з піною, збитою з двох білків.
* Борошно — 230 г, маргарин — 150 г, цукор—130 г, жовтки — 2 шт.; для начинки: мак — 180 г, цукор — 180 г, молоко — 200 г, білки — 2 шт., вершкове масло — 25 г, сік та терта цедра — 0,5 лимона.
Яблучний пиріг.
З борошна, маргарину, цукру, яєць, сметани, солі, ваніліну та соди замішують тісто і розкачують з нього два квадратних пласти. На змащений лист кладуть один пласт, покривають його обчищеними яблуками, натертими на тертці з великими отворами, і посипають цукром. Зверху укладають другий пласт тіста, проколюють його в кількох місцях загостреною скіпкою і випікають виріб при температурі 250—280°С. Гарячий пиріг посипають ванільним цукром.
* Борошно — 500 г, сода —12 г, маргарин — 100 г, цукор — 100 г, ванілін — 0,5 пачки, яйця — 2 шт., сметана — 200 г, сіль; для начинки: яблука — 1250 г, ванільний цукор — 0,5 пачки.
Святковий пиріг з яблуками.
Борошно перемішують із содою, третину його замішують з вершковим маслом і ставлять у холодильник. До більшої частини борошна додають цукрову пудру, ванільний цукор, яйця та сіль і, додаючи молоко, замішують м’яке тісто. Після цього обидва види тіста змішують. Для цього розкачують качалкою пласти (один більший, другий менший), кладуть їх один на одного, розкачують, складають, знову розкачують і так роблять 5—6 раз. Нарешті, витягують пласт тіста удвоє більший від розмірів листа. Розрізають його навпіл, половину кладуть на лист, накривають яблучною начинкою, а зверху другим пластом тіста. Верхній пласт у кількох місцях проколюють виделкою і обмазують жовтком. Випікають при температурі 250— 280°С.

Для приготування начинки яблука обчищають, видаляють серцевину і нарізають їх тоненькими часточками, перемішують з корицею та цукровою пудрою.
* Борошно — 350 г, сода — 12 г, вершкове масло (маргарин) — 250 г, цукрова пудра — 50 г, ванільний цукор — 0,5 пачки, яйця — 2 шт., для начинка: яблука 1250 г, кориця — 2 г, цукрова пудра — 120 г.
Особливий яблучний пиріг.
З борошна, соди, цукру, жовтків, сметани та смальцю замішують тісто середньої консистенції. Більшу частину його розкачують качалкою і кладуть на лист. На нього викладають начинку, накривають її другим розкачаним пластом, проколюють у кількох місцях виделкою, обмазують жовтками і випікають у гарячій печі (духовці) до коричневого кольору. Коли пиріг охолоне, його посипають ванільним цукром і нарізають ромбиками.
Для начинки яблука солодких сортів труть на тертці з великими отворами, віджимають сік і перемішують з цукровою пудрою, ваніліном та ізюмом.
* Борошно — 500 г, сода — 12 г, цукор — 140 г, жовтки — З шт., сметана — ЗО г, смалець — 150 г; для начинки: яблука — 1000 г, цукрова пудра —120 г, ванільний цукор — 0,5 пачки, ізюм — 50 г.
Пиріг з горіховою начинкою.
Борошно розмішують із содою, додають смалець, яйця, какао, сіль та сметану і вимішують тісто середньої консистенції. Половину його кладуть на лист, розрівнюють і трохи запікають (не до готовності), після чого кладуть горіхову начинку, зверху прикривають другою частиною тіста, проколюють у кількох місцях виделкою і випікають при помірній температурі до утворення рум’яної кірочки. Коли пиріг охолоне, його нарізають кусочками будь-якої форми.

Для приготування начинки жовтки розтирають з цукром та ваніліном протягом ЗО хв, потім додають підсмажені мелені ядра лісових горіхів, панірувальні сухарі та білки, збиті на піну.
* Борошно — 500 г, сода — 12 г, смалець — 200 г, яйця — 1 шт., какао — 20 г, сметана — 200 г, сіль; для начинки: яйця —4 шт.,цукор — 200 г, ванільний цукор — 0,5 пачки, ядра лісових горіхів — 100 г, панірувальні сухарі — 40 г.
Пиріг з малиновою начинкою.
3 борошна, вершкового масла, ванільного цукру, яєць, цукру, кориці, гвоздики, соди та лимона замішують тісто. Добре вимісивши, залишають третину його для оформлення виробу, а дві третини розкачують у пласт, кладуть на великий лист і розрівнюють. Після цього його густо обмазують малиновим повидлом або варенням. Залишену частину тіста розкачують у пласт завтовшки 0,5 см і нарізають з нього смужки такої ж ширини. їх укладають на повидло навкоси в одному напрямі на відстані 0,5—2 см одну від одної. Випікають пиріг при високій температурі до коричневого кольору, а коли він остигне, нарізають квадратиками.
* Борошно — 500 г, вершкове масло — 250 г, ванільний цукор — 10 г, яйця — 3 щт., цукор — 260 г, кориця — на смак, гвоздика— 3 шт. (розтерта на порошок), сода —12 г, сік з 0,5 лимона; начинка: малинове повидло або варення — 800 г.
Пиріг з абрикосово-яєчною начинкою.
З борошна, соди, вершко-вого масла, жовтків, молока та цукру замішують м’яке тісто. Лист змащують маслом, посипають борошном, кладуть приготовлене тісто і покривають його товстим шаром абрикосового повидла, на який кладуть шар маси з білків, оцту та цукрової пудри з тертою лимонною цедрою (білки не збивають, а розтирають). Випікають виріб при температурі 180—200°С. Під час випікання не можна часто відкривати духовку.
* Борошно — 250 г, сода — 12 г, вершкове масло — 120 г, жовтки — 4 шт., цукор — 80 г, молоко — 40 г, абрикосове повидло — 500 г; для начинки: білки — 6 шт., оцет —5 г, цукрова пудра — 200 г, цедра з лимона.
Пиріг з їстівних каштанів.
З цукру, вершкового масла, яєць та борошна замішують тісто (білки збивають на густу піну і додають окремо). Лист змащують маслом, обсипають борошном і випікають на ньому корж, охолоджують його і намазують на нього начинку, після чого нарізають гострим ножем.
Для приготування начинки добре перемішують цукор, ванілін, вершкове масло та мелені варені каштани (каштани варять, розрізавши навпіл і обчистивши від шкірочки).
* Цукор — 90 г, вершкове масло — 70 г, яйця — З шт., борошно— 70 г; для начинки: цукор з ваніліном — 300 г, вершкове масло — 200 г, мелені варені каштани — 350 г.
Вишня в тісті.
Воду, сіль, масло та цукор змішують і стаулять на вогні. У киплячу воду, безперервно перемішуючи, засипають борошно і вимішують доти, поки вся маса не почне відставати від стінок посудини. Тоді її знімають з вогню, трохи охолоджують, додають яйця і жовтки. Кожний жовток вимішують з масою протягом 4—5 хв. Лист трохи змащують смальцем і викладають на нього масу пластом завтовшки 0,5 см. Мелені ядра горіхів розмішують з ромом або коньяком і начиняють ними 40 шт. великих вишень, з яких видалено кісточки. Масу на листі розрізають на 40 квадратиків, на середину кожного кладуть по 1 вишні з горіховою начинкою. Квадратики між долонями обкочують в кульки без борошна і смажать у фритюрі. Готові гарячі вироби обкачують у суміші цукру з какао і подають на стіл.
* Борошно — 300 г, вода — 300 г, вершкове масло — 50 г, цукор — 100, яйця — 4 шт., жовтки —
2 шт., вишня — 300 г, смалець — 600 г, ром або коньяк — 50 г, мелені ядра волоських чи лісових горіхів — 100 г, сіль; для обкачування; цукор—100 г, какао — ЗО г.
Айвове печиво,
Яйця, ванільний цукор та цукрову пудру вимішують протягом ЗО хв, додають вер¬шкове масло, посічену айву, терту лимонну цедру та розмішану з борошном соду. Тісто розкачують у джгутики завтовшки 1 см і завдовжки 6—8 см. Лист змащують вершковим маслом, обсипають борошном і кладуть на нього джгу¬тики, злегка розрізавши кожний уздовж ножем. У розріз вкладають довгасту скибочку айви і ви¬пікають вироби при середній температурі 180—200 °С.

* Яйця — 3 шт., ванільний цукор — 1 пачка, цукрова пудра — 250 г, вершкове масло — 60 г, айва —150 г, цедра з 1 лимона, борошно — 300 г, сода — 12 г.
Абрикосово-горіхове печиво.
Борошно змішують з содою, додають жовтки, смалець, ванільний цукор, терту лимонну цедру, цукор та молоко і вимішують тісто середньої консистенції. Розкачавши його у пласт завдовжки 0,5 см, вирізають з нього квадратики завбільшки 5×5 або 3X3 см. На кожний квадратик намазують злегка підігріте абрикосове варення або повидло, попередньо розмшане з густою піною з білків. Зверху квадратики посипають меленими ядрами горіхів. Вироби кладуть на змащений маслом або смальцем лист і випікають при помірній температурі. Готове печиво посипають ванільним цукром.
* Борошно — 400 г, сода — 12 г, яйця — 2 шт., смалець — 100 г, ванільний цукор — 0,5 пачки, цедра з 0,5 лимона, цукор — 5 г, молоко —40 г; для начинки: абрикосове варення або повид¬ло — 150 г, ядра лісового горіха — 100 г.
Пиріг з апельсиновою начинкою.
Цукор, жовтки, ванільний цукор, сухарі та соду добре вимішують і до цієї маси додають густу піну з білків. Лист змащують маслом, обсипають борошном, кладуть на нього пухку масу і випікають корж. Ще теплим його на листі розрізають навпіл, виклада¬ють на дошку і поливають коньяком. Одну половину намазують товстим шаром апельсинового джему і накривають другою половиною. Потім пиріг нарізають квадратиками або прямокутниками.
В разі відсутності готового апельсинового джему можна з 3—4 стиглих апельсинів, четвертини лимона, нарізавши їх дрібними кусочками, та 200 г цукру зварити густий джем.
* Цукор — 180 г, яйця — 5 шт., ванільний цукор — 0,5 пачки, білі мелені сухарі — 100 г, сода — 12 г, коньяк — 100 г; начинка; апельсиновий джем — 400 г.
Пиріг з черешнями.
Вершкове масло добре розтирають, додають по одному 3 жовтки і по одній чанній ложечці ЗО г цукрової пудри. З білків збивають густу піну, всипають малими дозами 60 г цукрової пудри, піну обережно перемішують з масою з жовтків і легенько домішують до них борошно. Лист застеляють промасленим папером, виливають на нього тісто і зверху кладуть помиті сухі черешні без кісточок. Випікають при температурі 180—200 °С. Випечений пиріг нарізають квадратиками і посипають цукровою пудрою або ванільним цукром.
* Вершкове масло —170 г, яйця — 3 шт., цукор — 140 г, борошно — 170 г, черешні — 1000 г, ванільний цукор — 0,5 пачки.
Пиріг із садовими суницями.
З борошна, цукру, молока, яєць та соди вимішують тісто. Лист змащують маслом, кладуть на нього тісто і випікають до напівготовності при температурі 150—180°С. Суниці старанно промивають у текучій воді і відкидають на сито. Трохи просушені суниці кладуть на незапечену масу на листі, посипають цукром, кількість якого залежить від стиглості і солодкості суниць, і покривають густою піною з білків. Підготовлений у такий спосіб пиріг допікають до золотисто-рум’яного кольору.
* Борошно — 250 г, цукор — 200 г, молоко — 250 г, яйця — 1 шт., сода — 6 г, стиглі суниці — 300 г, білки — 2 шт., цукор для посипання суниць.
Горіхово-фруктове печиво.
Готують пісочне тісто, розкачують у тонкий пласт і вирізають з нього круглі коржики діаметром З см. На середину кожного кладуть начинку так, щоб залишалася вільна кайма з тіста. На середині начинки роблять пальцем ямку, а яку кладуть по одній вишні або садовій суниці. Лист змащують маслом, обсипають борошном, кладуть на нього вироби і випікають при середній температурі 180—220°С до світло-коричневого кольору.
Для начинки мелені ядра горіхів розтирають з цукром-піском та піною з білків.
* Борошно — 210 г, маргарин — 140 г, цукрова пудра — 70 г, жовтки — 2 шт.; для начинки: мелені ядра волоських горіхів— 150 г, білки—2 шт., цукор- пісок —120 г, варення з вишень або садових суниць — 250 г.
Горіхово-малинове печиво.
Яйця збивають на піну і злегка перемішують, додаючи до них цукор з ваніліном, мелені ядра лісових горіхів або мигдаль. Масою заповнюють довгасту форму, змащену маслом і обсипану борошном. Випікають при температурі 120— 150 °С. Готовий батон розрізають по горизонталі навпіл, начиняють малиновим джемом, а зверху глазурують шоколадом, для чого шоколад розігрівають на паровій бані.
* Ядра лісових горіхів — 250 г, яйця — 6 шт., цукор з ваніліном — 250 г, малиновий джем — 300 г, шоколад — 100 г.
Пряник з цукатів.
Цукати січуть і змішують з перемитим і обсушеним ізюмом та борошном. Жовтки, цукор та молоко збивають на піну. Білки також збивають на густу піну. До піни з жовтків, безперервно переміщуючи, по черзі додають піну з білків та борошно з цукатами і ізюмом. Лист змащують, маслом, обсипають борошном, виливають у нього підготовлену масу і випікають при температурі 120—150°С. Пряник нарізають тільки після того, як він охолоне.
* Борошно — 300 г, яйця — 5 шт., цукор — 300 г, молоко — 200 г, цукати— 150 г, ізюм — 150 г.
Двошаровий пиріг.
Жовтки, цукор та маргарин збивають на піну і додають до неї густу піну з білків та борошно. Лист змащують маслом, обсипають борошном і кладуть на нього половину утвореного тіста. Зверху обмазують невеликою кількістю розрідженого повидла. В тісто, що залишилося, додають розтоплений на паровій бані шоколад (можна замінити какао-порошком) і утвореною темною масою покривають нижній пласт. Зверху пиріг обсипають посіченими ядрами горіхів. Випікають при температурі 180—220°С. Нарізають прямокутниками.
* Борошно — 200 г, яйця — 6 щт.> цукор — 200 г. маргарин — 200 г, шоколад — 60 г, повидло — 300 г,
ядра волоських горіхів — 50 г.

Вишневий пиріг.
Вершкове масло, цукор та жовтки збивають на піну, додають до неї борошно та піну з білків. Лист змащують маслом, обсипають борошном, виливають на нього масу і випікають. Через 8 хв виймають з печі (духовки), на пиріг кладуть вишні без кісточок і випікають виріб до готовності. Теплий пиріг розрізають на кусочки завбільшки 3×5 см.
* Борошно — 220 г, вершкове масло — 200 г, цукор — 280 г, яйця — 6 шт., вишні — 500 г.
Пиріг з виноградом.
Борошно, вершкове масло, 120 г цукру, терту лимонну цедру добре розтирають, додають яйця, швидко вимішують тісто густої консистенції і ставлять у холодне місце на 60 хв.
Виноград перебирають, видаляють плодоніжки та віточки, перемивають старанно в текучій воді, висипають у друшляк і добре зціджують воду. Обсушений виноград складають в емальовану каструлю, посипають 120 г цукрової пудри, поливають лікером і залишають на 30 хв. Протягом цього часу його треба 5—8 раз перемішати дерев’яною ложкою.
Мелені ядра горіхів змішують з панірувальними сухарями, 80 г цукру та меленою корицею.
Охолоджене тісто ділять на дві нерівні частини. Більшу частину розкачують у пласт, кладуть на змащений маслом лист і випікають до иапівготовності, а потім охолоджують. Теплий корж посипають половиною порції горіхової суміші, покривають виноградом і посипають рештою горіхової суміші.
Меншу частину тіста також розкачують, кладуть на начинку, а краї навкруги старанно защипують, щоб сік, який утворюватиметься під час випікання, не витікав на лист. Верхній пласт обмазують яйцем, проколюють у кількох місцях виделкою і випікають пиріг при температурі 200—220°С протягом 40—50 хв. Холодний пиріг нарізають квадратами і посипають сумішшю цукрової пудри та меленої кориці.
* Борошно — 400 г, вершкове масло — 250 г, цукрова пудра — 120 г, цедра з 0,5 лимона, яйця —2 шт. (з них 1 шт. для обмазування виробу зверху); для начинки: ядра волоського горіха — 100 г, панірувальні сухарі — 100 г, виноград — 1250 г, лікер — 50 г, цукор — 200 г, мелена кориця — 5 г.
Пиріг з вишнями та черешнями.
Білки збивають на піну, додають до неї цукрову пудру, жовтки, мелене печиво та корицю. Половину утвореної маси виливають на лист, покритий промасленим папером. Вишні та черешні без кісточок перемішують і викладають на тісто, потім виливають решту маси і розрівнюють її. Пиріг випікають при температурі 220—250°С і ще теплим розрізають на порції.
* Яйця — 6 шт., цукрова пудра — 200 г, печиво — 150 г, кориця — 8 г, вишні ¦— 250 г, черешні — 250 г.
Гарбузовий пиріг.
Печений гарбуз розтирають і зміщують з меленими ядрами горіхів, борошном, вершковим маслом, содою, корицею, гвоздикою та цукром. Три чверті тіста кладуть на змащений маслом і посипають борошном лист і намазують фруктовим повидлом. З решти тіста роблять тоненькі джгутики і кладуть їх зверху на повидло у вигляді сітки. Випікають при температурі 220—250°С.
* Печений гарбуз — 250 г, ядра волоського горіха — 50 г, борошно — 400 г, вершкове масло — 50 г, цукор — 50 г, сода — 6 г, кориця — 1 г, гвоздика — 1г, фруктове повидло — 300 г.
Пампушки з капусти.
Капусту нарізають соломкою і тушкують на смальці. Коли вона охолоне, її змішують з борошном, маргарином та сметаною і вимішують тісто середньої густоти. Розкатавши його у пласт завтовшки 2—2,5 см, з нього вирізають круглі пампушки і обмазують їхню поверхню яйцем. Випікають при температурі 220—250°С. На стіл подають теплими.

* Білоголовкова капуста — 500 г, смалець — 50 г, маргарин — 100 г, борошно — 300 г, сметана — 200 г, яйця — 1 шт., сіль.
Смужки з червоним перцем.
З борошна та масла приготовляють тісто, розкачують його у пласт і складають удвоє. Це повторюють 3—4 рази. Востаннє розкачують у прямокутний пласт і розрізають теплим ножем на смужки завширшки 2 см і завдовжки 10 см. Кладуть їх на лист і обмазують яйцем, розмішаним з меленим червоним перцем, зверху посипають тертим сиром. Обмазувати поверхню смужок яйцем треба так, щоб воно не потрапило на боки смужки, бо тісто не зможе рівномірно піднятись. Випікають при температурі 250—280°С.
* Борошно —110 г, вершкове масло — 100 г, яйця — 1 шт., твердий сир — 100 г, червоний мелений перець.
Картопляний пиріг з повидлом.
З усіх продуктів, крім повидла, замішують тісто. Половину його кладуть на змащений маслом лист рівномірним пластом, а зверху — фруктове повидло (яблучне, суничне та ін.) шаром завтовшки 1 см, накривають пластом з другої половини тіста і проколюють його в кількох місцях виделкою. Випікають при температурі 250— 280°С. Готовий пиріг нарізають квадратами і посипають ванільним цукром.
* Борошно —250 г, варена картопля — 250 г, смалець — 120 г, цукрова пудра —120 г, яйця — 1 шт., сода — 12 г, ванільний цукор—0,5 пачки; начинка: фруктове повидло — 400 г.
Картопляний пиріг недільний.
Жовтки з цукром збивають на піну, додають теплу протерту варену картоплю і дають масі охолонути. З остиглою масою змішують какао, соду та густу піну з білків. У довгасту форму, змащену маслом і обсипану борошном, кладуть приготовлене тісто і випікають при температурі 200—220°С. Випечений батон розрізають по горизонталі навпіл і між половинами кладуть шар начинки. Поверхню батона обмазують тоиким шаром тієї ж начинки іобсипають тертим шоколадом або меленими ядрами горіхів (волоських чи лісових). Підготовлений у такий спосіб пиріг нарізають тоненькими скибочками.
Начинку готують так. Варену картоплю пропускають через м’ясорубку і старанно перемішують з вершковим маслом та ванільним цукром, тертим шоколадом або меленими ядрами горіхів.
* Цукор — 200 г, яйця — 5 шт., варена картопля — 250 г, какао — 50 г, сода — 12 г; для начинки: картопля — 250 г, вершкове масло — 100 г, цукор з ваніліном — 150 г, тертий шоколад — 50 г або мелені ядра горіхів — 100 г.
Картопляне печиво.
Обчищену картоплю варять, розминають, додають цукор, маргарин, яйця, сметану, борошно та соду і готують тісто. Готове тісто розкачують у пласт завтовшки 1—1,5 см. Формочками для штампування печива вирізають різні фігурки і кладуть їх на змащений маслом і обсипаний борошном лист. Випікають при температурі 250—280°С і готове печиво попарно склеюють фруктовим повидлом.
* Варена картопля — 200 г, цукор— 150 г, маргарин — 200 г, яйця — 1 шт., сметана — 50 г, борошно — 500 г, сода — 6 г, повидло — 250 г. Картопляний пиріг з повидлом.
З борошна, цукру, вареної картоплі, смальцю, яєць, соди, мелених ядер горіхів та тертої цедри лимона з додаванням молока замішують тісто. Третину його залишають для оформлення поверхні виробу, а решту розкачують у пласт, кладуть його на змащений маслом лист і зверху намазують фруктовим повидлом. З решти тіста роблять тоненькі джгутики і укладають їх на повидло у вигляді сітки. Випікають при температу¬рі 220—280°С.
* Борошно — 250 г, цукор — 250 г, варена картопля — 250. г, смалець — 100 г, яйця — 1 шт., сода — 12 г, ядра горіхів — 150 г, цедра з 1 лимона, молоко — 300 г, фруктове повидло — 400 г.
Картопляні підківки.
Варену картоплю обчищають гарячою і пропускають через м’ясорубку, додають соду, борошно, сіль і вимішують тісто. З нього роблять ков-баски завтовшки 1 см і завдовжки 8—10 см, згинають їх у вигляді підківок і опускають шумівкою в киплячий смалець. Смажать до золотистого кольору. Гарячі підківки обвалюють у цукровій пудрі, змішаній з ванільним цукром.
Перш ніж формувати підківки треба зробити пробу на смаження, оскільки деякі сорти картоплі пом’якшують тісто. У такому разі до тіста слід додати ще трохи борошна.
* Картопля — 800 г, цукрова пудра — 300 г, борошно — 60 г, сода —12 г, ванільний цукор — 1 пачка, смалець — 600 г, сіль.
Картопляні пампушки.
Борошно, зварену необчищеною і після того обчищену та пропущену через м’ясорубку теплу картоплю, масло або маргарин та посолений жовток старанно вимішують на дошці, накривають серветкою і залишають в холодному місці на 1 год. Потім розкачують качалкою, складають, видержують протягом 1 год на холоді і знову розкачують. Це повторюють двічі. Нарешті розкачують тісто у пласт завтовшки 1,5—2 см і формочкою (можна склянкою) вирізають пампушки. Чим довше постоїть тісто в холодному місці, тим смачніші будуть пампушки. На вирізаних пампушках ножем наносять смужки у вигляді сітки, кладуть вироби на лист, обмазують жовтком і посипають кмином. Випікають при температурі 220—250 °С.
* Борошно — 200 г, картопля — 200 г, вершкове масло або маргарин — 200 г, жовтки — 2 шт., кмин — 4 г, сіль.
Печиво з картоплі та какао.
З борошна, смальцю, протертої вареної картоплі, цукру, соди, яєць, какао та ванільного цукру вимішують тісто середньої консистенції і формують з нього кульки завбільшки з волоський горіх. У кожній кульці пальцем роблять ямку, в яку накладають абрикосове повидло і обчищений мигдаль. Вироби випікають при температурі 200—220°С.
* Борошно — 50р г, смалець — 150 г, картопля — 200 г, цукор — 220 г, сода — 6 г, яйця — 2 шт., какао — 50 г, ванільний цукор — 0,5 пачки, абрикосове повидло —- 400 г, мигдаль — 150 г.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.